Springer Open Choice – publikuj bezpłatnie w modelu otwartym

A- A A+
    Podziel się

Springer Open Choice – publikuj bezpłatnie w modelu otwartym

MNiSW przedłużyło na 2019 r. program Springer Open Choice, dający możliwość publikowania artykułów w czasopismach hybrydowych Springer. Artykuły publikowane będą na licencji CC BY. Jest to zgodne z wewnętrznymi zasadami zapisanymi w Instytucjonalnej Polityce Otwartości Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, które obowiązują od lutego 2018 r. wszystkich pracowników Uczelni.

Publikacje zgłaszane do programu Springer Open Choice muszą być afiliowane przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i spełniać kryteria redakcji czasopism. Opłaty za publikację ponoszone są przez Wirtualną Bibliotekę Nauki w ramach umowy krajowej. Artykuły zgłaszane przy użyciu e-maili domenowych z końcówką @umed.lodz.pl oraz @umed.pl, będą przechodziły szybszy proces weryfikacji.

Więcej informacji na temat Springer Open Choice można znaleźć na nowej stronie internetowej przeznaczonej dla pracowników UM w Łodzi: otwarty.umed.pl.

Portal powstał przede wszystkim z myślą o osobach publikujących, jego treści będą sukcesywnie dodawane przez zespół Centrum Informacyjno-Bibliotecznego UM w Łodzi.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: agnieszka.goszczynska@umed.lodz.pl