Reprezentanci instytucji naukowych będą podzieleni na dwie drużyny – Propozycję broniącą tezy „Nauka powinna być otwarta” oraz Opozycję, której celem będzie obalenie tezy. Podczas debaty paneliści wypunktują zalety i wady otwartości w nauce, a także przybliżą istotne fakty i obalą mity. Wskażą również konsekwencje, jakie niesie ze sobą powszechny dostęp do wiedzy, zarówno dla odbiorców, jak i dla twórców treści – naukowców, badaczy. Publiczność zadecyduje, która ze stron wygra pojedynek na argumenty.
W debacie udział wezmą przedstawiciele Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi:
Zapraszamy do udziału naukowców, badaczy, dydaktyków, bibliotekarzy, pracowników instytucji naukowych i wszystkich innych zainteresowanych tematem. Będziemy wdzięczni za mailowe potwierdzenie chęci uczestnictwa w wydarzeniu na adres: paulina.milewska@umed.lodz.pl
Tegoroczny Tygodnia Otwartej Nauki organizowany jest pod hasłem „Otwartość dla kogo? Powszechny dostęp do wiedzy”. Jest to wydarzenie o charakterze międzynarodowym, więcej informacji na ten temat można znaleźć na portalu uwolnijnauke.pl
Organizator: Centrum Informacyjno-Bibliotecznego UM w Łodzi
Partnerzy: Instytut Medycyny Pracy w Łodzi, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki.